+381 11 4350 450
Milutina Milankovića 3v, Novi Beograd
Za čistiji spust na drinskoj regati
Vesti

Za čistiji spust na drinskoj regati

26/10/2019 Događaji

Na Drinskoj regati okupilo se preko 20.000 ljudi raznih generacija, a posetioci najvećeg karnevala na vodi pomogli su nam u prikupljanju 140kg ambalažnog otpada za samo dva sata! 

Ovogodišnja 26. Drinska regata trajala je od 17. do 21. jula, a Sekopak se rado odazvao pozivu Apatinske pivare i omogućio građanima da pravilno odlažu reciklažni otpad. Reciklažni setovi za PET ambalažu, limenke, staklo i karton postaavljeni su na prostoru samog starta regate, a volonteri Apatinske pivare su nakon spusta spoveli akciju čišćenja tog terena ukazujući društvu na važnost recikliranja i pravilnog odlaganja ambalažnog otpada.

Ovaj tip manifestacije je odličan način da proširimo poruku o vezi između odgovornosti i reciklaže. U 2017. godini Sekopak je sprečio emisiju 21.871 tone ugljen dioksida, a velikim koracima idemo ka našem cilju za ovu godinu – da recikliramo 60% ambalažnog otpada puštenog u promet.

Primarna selekcija je ključna za napredak na polju reciklaže, što je još jedan od razloga zašto su nam ovakvi događaji bitni. Želimo da edukujemo građanime Srbije, ali i da ih uključimo u aktivnosti kako bi bili bolji sebi i našoj kući – planeti Zemlji.

Napisao siteadmin

Najnovije vesti

28/09/2023

Eko partner – Mreža odgovornih ugostitelja u borbi za održivu budućnost

Sa ciljem da motiviše ugostiteljski sektor da se još aktivnije uključi u inicijative upravljanja i

27/07/2023

Najveća struktura od plastičnih flaša na svetu – oboren Ginisov rekord!

Završetak projekta “Plus za planetu” obeležen je predstavljanjem najveće strukture od plastičnih flaša na svetu.

25/07/2023

NOVI SAD PAMETNO RECIKLIRA!

Sekopak i Grad Novi Sad postavili su na ovogodišnjem Exit festivalu pet reciklomata, kao i

Pratite nas
© 2020 SEKOPAK. Sva prava zadržana.
Developed by